Časté dotazy

Kolik to stojí?

V případě pronájmu vozu cena činí 35 000 Kč + DPH. V případě, že vlastníte vůz Škoda Octavia RS CUP III činí startovné na závod 8 000 Kč + DPH

Co obsahuje pronájem?

Pronájem obsahuje kompletně připravené auto na závod včetně benzínu a pneumatik. Neplatíte žádné další startovné. Pokud máte vlastní kombinézu a helmu, sednete a jedete. Pneumatiky nebudou nové, ale již použité. Pokud máte zájem, můůžete si zakoupit nové pneumatiky, které vám uskladníme na další závody po dobu jejich životnosti.

Jak se závod hodnotí?

Závod se hodnotí na základě nejrychlejších kol. Součet třech nejrychlejších kol určí vítěze a další pořadí.

Jak to bude probíhat?

Před samotným závodem přijedete na okruh a absolvujete rozpravu s jezdci, kde se dozvíte informace o chování na trati a průběhu závodu. Následně proběhne zaškolení s vozem. Každý absolvuje 15 minutový trénink. Po jeho skončení zajedete do boxů, kde bude překontrolován vůz a bude následovat 25 minutový závod. Do závodu budete startovat z boxů v dostatečných rozestupech.

Potřebuji licenci?

Ne, žádná licence není potřeba. Je nutné splnit minimální věk.

Je nějaká další možnost pronájmu vozu?

Ano. Závody budou probíhat ve dnech, kdy je testování na okruhu. Je tedy možné si vůz pronajmout a vyzkoušet i před nebo po samotném závodě.

Jak je to s bodováním?

Do seriálu může bodovat jen registrovaný jezdec. REgistraci je nutné učinit do začátku 3. závodu v sezoně. Registrace do šampionátu stojí 10 000 Kč.

Mohu mít auto ve svém designu?

Ano, můžete. Design je na vaší volbě a jeho návrh a výroba je plně hrazena jezdcem. Promotér si však může uplatnit některé povinné reklamní plochy na voze.

Můžu mít pokaždé stejné auto?

Ano. V případě, že pojedete celou sezonu nebo více závodů, rezervujeme vám stejné auto na každý závod, pokud nenastane nějaká mimořádnost.

Jaké musím mít bezpečnostní vybavení?

Je nutné mít nehořlavé spodní prádlo, kombinézu a helmu. Není možné použít motocyklovou helmu. Kombinézu a helmu je možné si zapůjčit.

OC Benet Cup se pro rok 2019 mění

Okruhový seriál OC Benet Cup nebude pokračovat v podobě, na kterou byli fanoušci dosud zvyklí. Do konce února se totiž nepřihlásil dostatečný počet účastníků, k…

celý článek