Slavnostní vyhlášení udělalo tečku za Octavia Cupem 2018, příští rok slibuje novinky

26.11.2018 15:38

Octavia Cup má za sebou 2. sezonu obnovené historie, která přinesla dramatické souboje při 7 závodních víkendech na významných evropských okruzích. Definitivní tečku za letošním ročníkem obstaral slavnostní večer, který se uskutečnil v korunovačním sálu pivovarského dvora v Plasích u Plzně. V jeho rámci převzala poháry za celkové umístění nejúspěšnější trojice jezdců – zlatý Tomáš Pekař, stříbrný Petr Fulín junior a bronzový Michal Matějovský. Fulín junior obdržel kromě ceny za 2. místo v absolutním pořadí ještě pohár za vítězství v Junior Cupu, který je vypsán pro mladé jezdce do 23 let. Pro vítězného Pekaře si pořadatelé připravili překvapení v podobě dortu ve tvaru jeho oranžového závodního vozu.

Sezona 2018 je tedy minulostí, ale příprava nového ročníku už jede na plné obrátky. Promotér představil obměněný organizační tým, v jehož čele stanul Adam Eliáš, a při té příležitosti poděkoval Pavlu Mařanovi, jenž měl Octavia Cup na starosti v právě ukončené sezoně. Spolu s Adamem Eliášem přichází nový technický ředitel Jiří Kalista, který má bohaté zkušenosti s přípravou soutěžních a závodních automobilů. Sportovním ředitelem zůstává Michal Marek, projektovou manažerkou Michaela Maňovská. Zásadní význam má pokračující spolupráce s Petrem Fulínem, který zůstává dvorním dodavatelem servisních služeb. Jeho tým Fullin Race Academy má s pohárovými vozy Škoda Octavia RS bohaté zkušenosti.

Úkolem Adama Eliáše pro nadcházející měsíce bude prezentace Octavia Cupu potenciálním zájemcům o účast. Klade si za cíl přilákat nové závodníky z řad mladých talentů, ale i zkušených profesionálních jezdců. Podle jeho představ by se Octavia Cup měl stát prestižním pohárovým seriálem nabízejícím hodnotný motorsport pro účastníky a velkolepou podívanou pro diváky. „Už nyní mohu prozradit, že se formát závodního víkendu zásadně změní,“ nastínil největší inovaci pro příští rok Adam Eliáš. „Pracujeme s variantou 3 závodních jízd místo dosavadních 2, každá o délce 25 minut. Předcházet jim budou 2 tréninky trvající 30 minut a jedna půlhodinová kvalifikace. Chceme tak jezdcům nabídnout více času stráveného na trati,“ dodal Eliáš.

Octavia Cup 2019 bude tvořit 6 závodních víkendů na 5 okruzích v Česku i v zahraničí. Kalendář se v tuto chvíli připravuje a jeho konečná podoba by měla být známa v nejbližších týdnech.


Další články