02.04.2019 17:46

OC Benet Cup a jezdci se zkušeností z motoristického sportu

Celkem se svezlo 16 jezdců, a to z řad majitelů závodních licencí i úplných nováčků. Na prvním oficiálním test zahájili Matyáš Homola a Jakub Kubíček, kteří se věnují závodům do vrchu a dost možná je uvidíme 8. 4. na startu.

Zpětná vazba na auta je jen pozitivní: Neměli jsme žádný problém a všechno fungovalo na 100 procent. Lukáš Kubíček seděl v autě už vloni a prohlásil, že je to jiné auto. Časy byly u nejrychlejších na úrovni 1:50 minuty dle jednotky v autě.

 

„Závodní auto jsem řídil poprvé“

Pohled nováčka řídícího závodní oktávii si můžete přečíst zde:

https://www.autojournal.cz/ridili-jsme-zavodni-octavii-cup-jeji-rychlost-je-zdrcujici/

Slovo vedoucího technika

„S auty nebyl jediný problém. Jsme spokojeni, protože veškeré úpravy na voze vedly k dalšímu zvýšení životnosti vozů, zejména motoru. Auto udělalo obrovský skok podvozkově. Jedním z největších úspěchů je vyřešení samostatného okruhu chlazení převodovky, která nyní vykazuje teploty přibližně o 20 stupňů nižší než v předchozích letech,“ zhodnotil testy hlavní technik Jiří Kalista.

 

První závod již 8. 4. 2019

Přihlášky do prvního závodu OC Benet Cup, který se bude konat již 8. dubna, můžete zasílat do čtvrtka. Na závodním okruhu se tento den uskuteční také volné jízdy v automobilech, a tak si můžete na okruhu potrénovat i ve svém vlastním voze.


Další články