Andreas Pfister: “Nürburgring je nejslavnější trať světa, vždy se tam moc těším.”

12.10.2018 08:03

Startovní pole Octavia Cupu se pro závody na Nürburgringu rozrostlo o celou řadu “velkých” jmen. Jedním takovým je i jméno německého závodníka Andrease Pfistera, jehož tým Pfister Racing připravuje od počátku sezóny vůz pro Wolfganga Kriegla z Rakouska.

Andreas Pfister má s pohárovým závoděním nemalé zkušenosti z dob, kdy jeho rodina stála za pořádáním Dacia Logan Cupu v Německu. Pfister posléze startoval take ve FIA ETCC, kde nejednou změřil své síly s Petrem Fulínem.

Německé publikum se tak může o nadcházejícím víkendu těšit nejen na atraktivní bitvu těchto dvou velezkušených jezdců, ale take na malý duel v rámci tohoto doma tak populárního týmu.

Andreasi, co pro Tebe znamená možnost startovat v Octavia Cupu, navíc na Nürburgringu, tedy na domácí půdě?

Upřímně musím říct, že jsem v závodním autě neseděl již přes rok. Dostal jsem ale milé pozvání, které nešlo odmítnout a jsem za to moc rád.

Závodit doma je vždy velice zvláštní, příjemné. Myslím, že si budeme s autem rozumět a moc se na to těším.

Jsi rád, že je to právě Nürburgring?

Nürburgring je nejslavnější trať světa, vždy tam rád startuji. Mám ráději kompletní velký okruh – Nordschleife, ale Grand Prix varianta dráhy je také hodně zábavná. Věřím, že se nám podaří najít správný setup a že budeme konkurenceschopní.

Tvůj tým je součástí Octavia Cupu od počátku sezóny, do které jste vstoupili s jezdcem Wolfgangem Krieglem. Jak na Tebe za tu dobu zapůsobila nova Octavie?

Řekl bych, že auto již známe a že se nám v průběhu sezóny podařilo posunout naše znalosti o velký kus směrem vpřed. Až doposud jsme neměli žádné technické problémy, což je vždy velice dobré. Auto je spolehlivé a velice rychlé. Když navíc vezmeme v úvahu provozní náklady, které jsou o dost nižšší než-li je tomu v případě vozů TCR, jedná se o skvělé a zábavné závodění.

Co Ty a Tvá případná účast v Octavia Cupu 2019?

Rádi bychom v Octavia Cupu pokračovali i v příští sezóně a pokud vše půjde jak si přejeme, budeme mít již dva vozy na celý rok.


Další články

Octavia Cup má hlavního partnera, pro sezonu 2019 mění název

Po třech letech existence novodobého Octavia Cupu dochází k zásadní změně. Populární okruhový seriál závodů identických vozů Škoda Octavia RS Cup získává hlavní…

celý článek